piątek, 16 października 2015

Literackie Miasteczko Tag

Tag znalazłam w odmętach Internetu, ale ślady prowadzą do LimoBooks. Podoba mi się jego prostota, zasady są przejrzyste, a całość urocza. Obsadzamy bohaterów książkowych na ważnych stanowiskach, tak by w naszym miasteczku wszystko działało. Większość odpowiedzi na ten Tag dotyczy literatury młodzieżowej, ale jakoś nie widzę dzielnych nastoletnich bohaterów rządzących miastem.
Prawda, że pięknie? Ale że to moje miasteczko, na pewno skrywa kilka tajemnic
RATUSZ 
Książę Dracula. Poradził sobie z rządzeniem państwem, poradzi sobie z jednym miastem. Poza tym, dobrze mieć utytułowanego przywódcę miasta, to dodaje prestiżu.
SKLEP 
Lucas Corso. Skoro ma to być sklep wyróżniający moje miasteczko, oczywiście powinien to być antykwariat. Sklep ogólny poprowadzi Stanisław Wokulski.
ZOO
Które pozwolę sobie zmienić na schronisko dla zwierząt. Sądzę, że Agnes Grey byłaby doskonałą dyrektorką, nie tylko kocha zwierzęta, ale jest też bardzo dobra w planowaniu i wykorzystywaniu nawet ograniczonego budżetu.

KLUB
Jeśli ma to być klub dla dżentelmenów, to oczywiście lord Henry Wotton. Nikt tak jak on nie nada miejscu odpowiedniego sznytu. Z absyntową nutką dekadencji.
KAWIARNIA
Idealne miejsce na spotkania i dyskusje. Jako właścicielki widzę Anię Shirley i Dianę Barry. Ta pierwsza będzie dbała o klimat, ta druga o jakość wypieków. W karcie nie może zabraknąć ciasta z kroplami walerianowymi.
SZKOŁA
Victor von Frankenstein. Młody, idealistyczny i znający się na nauce. Sądzę, że w tym miasteczku uczniowie kochają zajęcia z fizyki, zwłaszcza gdy mowa o elektryczności.
MUZEUM
Ależ oczywiście, że profesor van Helsing! Niektórzy mówią co prawda, że przyjął tę pozycję by mieć oko na burmistrza i szefa szpitala, ale dopóki wykonuje swoją pracę z oddaniem, kogo to obchodzi.
Burmistrz ostrzega, przebywanie na ulicach po zmroku może być niebezpieczne
SZPITAL
Dr. Jekyll. Tytuł naukowy zobowiązuje, nawet jeśli jego metody można uznać za bardzo eksperymentalne. Na nocne dyżury proponuje doktora Judyma. Może nie jest najmilszy, ale ileż w nim poświęcenia!
BANK
Moist von Lipwig wydaje się idealny, prawda? Ale wszyscy wiedzą, że prawdziwą władzę w banku ma pan Mycroft Holmes, małomówny dyrektor jednego z działów.
KSIĘGARNIA
Prowadzona przez panią i pana Rochestrów cieszy się dużym zainteresowaniem. Jak każdy porządny sklep tego typu posiada kota, niestety, jest mocno nietowarzyski. Najczęściej widać tylko jego uśmiech.

AUTOBUS
To koniec przejażdżki po moim literackim miasteczku. Nikogo nie nominuję, ale jeśli macie ochotę, nie krępujcie się. Jestem strasznie ciekawa, kogo byście umieścili w swoich.

0 komentarze: